O nás

"Děláme to, o čem ostatní jenom mluví."
Jan Mach
jednatel

Jsme Gastro Mach

Rodinná firma, dobrá parta, lidská tvář, nadšenci a inovátoři.

RODINA a lidská tvář

Ctíme rodinné hodnoty, každý člen týmu je důležitý a jsme přesvědčeni, že naši zákazníci to oceňují. Firmy totiž neobchodují s firmami, ale lidé s lidmi.

Atmosféru firmy poznáte okamžitě a mnohdy to samotné rozhoduje. Je to jazýček na vahách, který pak rozhodne, komu dáte svou důvěru, koho si vyberete. 

Spolupráce s námi by Vás měla bavit, zároveň být příjemná a lidská. 

PROFESIONALITA

Můžete se spolehnout, že jste v rukou profesionálů, kteří vědí co dělají. 

Máme ke všemu, co děláme potřebná oprávnění, školení, díly, nářadí, zkušenosti a pro jistotu pojištění.

Členové našeho týmu se neustále učí, školí a vzdělávají, tak aby drželi tempo s nároky moderní doby a všude přítomným inovacím.  

Když se náhodou něco nepovede, můžete si být jisti, že Vás v tom nenecháme ať už to zapříčinil kdokoliv…  

Mise

Být všude tam, kde se stravuje větší počet lidí a být u toho od začátku. Máme ambice být u TOP gastro projektů v České republice a patřit do užšího výběru potenciálních dodavatelů, kteří jsou osloveni. 

Zároveň zůstat slušnou alternativou, která ctí dohody a partnerský přístup. 

Dlouhodobá spolupráce a čestnost je pro nás základ, ze kterého nehodláme ustoupit. Chceme být příkladem, že to jde. 

Vize

Představujeme si kuchyni jako místo, kde se rodí božský dar – jídlo. Věříme, že to může probíhat s nadšením, láskou, bez zbytečného stresu a námahy. 

Kuchyně, kde jsou lidé rádi zaměstnaní, kde výsledkem není jen uspokojení základní lidské potřeby, ale kde budou strávníci ohromeni chuťovým zážitkem. 

To vše s minimálním dopadem na životní prostředí a zdroje, které jsou k tomu potřeba. 

Hodnoty společnosti

Věříme, že poctivou prací to jde sice pomaleji, ale vyplatí se to.

CHYTRÉ ŘEŠENÍ

know how

týmový duch

Je to výzva ne problém

Společenská odpovědnost

Příroda a ekologie

Vážíme si přírodních zdrojů a víme, že pokud je dokážeme ušetřit, tak Vy na konci získáváte nezanedbatelnou finanční úsporu.

Charita a SOciální zodpovědnost

Rádi se podělíme o náš úspěch a pokud to jde, tak zodpovědně přispíváme a podporujeme.

Zaměstnanci

Zaměstnanci jsou naše "zlato" a staráme se, aby byli hrdí, že jsou součástí naší rodiny a měli svou práci rádi.

Historie Gastro Mach

Vše začalo již v roce 1991, pilnou prací jsme z ničeho vybudovali respektovanou společnost.

... proklatě dobré kuře

Další rozšiřování firemního segmentu cílí do oblasti fast food a retail. V kooperaci s dalšími firmami začínáme dodávat do supermarketů, sítí benzinek, nebo řetězce KFC.

... poprvé na veletrhu

Po letech usilovné práce zastupujeme v Česku asi čtyřicet zahraničních výrobců a je na čase ukázat jejich produkci široké odborné veřejnosti. V Brně se poprvé účastníme veletrhu INTECO jako vystavovatelé.

... s.r.o.

Ze stále rostoucího Gastro Jeseník vzniká společnost s ručením omezeným Gastro Mach, s.r.o. V rodinné firmě kromě otce – zakladatele pracují i obě jeho děti Jan a Hana. Firma má deset zaměstnanců a dělí svoji činnost na dvě samostatné divize: servis a obchod.

... stavíme

Z Gastro Mach se stala úspěšná firma rozšiřující svoji působnost po celé Moravě. Má za sebou několik velkých dodavatelských zakázek celých kuchyní a z pronajatých prostor v Bělé pod Pradědem se stěhuje do vlastního sídla. To vyrostlo „na zelené louce“ v nové průmyslové zóně na okraji Jeseníku.

... a nemůžete nám to opravit?

Při cestách po jídelnách a kuchyních naráží Petr Mach na neustálé nářky, co kde nefunguje a jak dlouho se čeká na servis. Myšlenka je tedy prostá: kromě prodeje nabídnout i servisní služby. Pod značkou Gastro Jeseník začínají pracovat technici pro opravy elektrických i plynových zařízení.

... HRNÍČKY, TALÍŘKY, SKLENIČKY

Ambulantní prodej v kuchyních roste, stejně tak rostou vztahy a kontakty. Petr Mach se díky své ochotě, píli a poctivosti prosazuje na trhu a ve svém rajonu si v gastro provozech získává dobré jméno.

2020
2019
2015
2014
2009
2007
2005
2005
1999
1996
1994
1992
1991

... zpomalujeme

Stejně jako všichni ostatní, tak i Gastro Mach musí čelit náhlému zastavení světa v souvislosti s pandemií Covid 19. Naši gastro branži ohrožuje hrozba ekonomické recese, na druhou stranu víme, že lidé budou muset jíst stále, jídlo se musí v něčem připravit a někdo musí ty stroje servisovat. A nakonec … zpomalit, zamyslet se a nadechnout, to vůbec není na škodu.

... děláme velkoobchod

Gastro Mach zakládá samostatnou velkoobchodní společnost Scandiq Technologies, s.r.o., která zastupuje vybrané severské značky a začíná navazovat spolupráci s gastro dodavateli v Česku a na Slovensku.

... ze severu i z jihu

Až na pár výjimek se dodávky technologií odvíjí přes zprostředkovatelské velkoobchody. A je na čase tento model změnit. Gastro Mach začíná na přímo spolupracovat se zahraničními výrobci a orientuje se hlavně na dodavatele ze Skandinávie a Itálie.

... hoříme

Jen tři měsíce po dostavbě vlastního sídla zachvátil novou stavbu rozsáhlý požár. Chybný technologický postup při stavbě krbového komína vedl ke vznícení a postupně shořela celá střecha a většina horního poschodí. Stavělo se znovu a lépe.

... TAK MY VÁM TO NAKRESLÍME

Již druhým rokem pracuje pro Gastro Jeseník student Mach Jan.  Elán dravého mládí vede k dalšímu rozšíření nabídky a jeseničtí „gastraři“ začínají navrhovat a projektovat menší provozy. 

... PRODEJNA

Rostoucí poptávky a s tím spojená nutnost skladových prostor nutí živnostníka Petra Macha k důležitému rozhodnutí: otevření vlastní prodejny s kuchyňským inventářem. Kamenná prodejna Gastro Jeseník, která slouží i jako sklad, vyrůstá v Bělé pod Pradědem.

... NA POČÁTKU BYLO...

Petr Mach, necelé dva roky po návratu soukromého podnikání do Československa, zahajuje jako samostatný živnostník svoji činnost. Převážně do školních jídelen v jesenickém a šumperském regionu začíná nabízet drobné kuchyňské vybavení.

Naše unikátní metoda ZIPKA

Přesvědčte se, jak to děláme.

Zákazníci nám důvěřují

Podívejte se, co o nás říkají

Hledáte vhodné řešení pro vaši kuchyni?

Přihlášení k odběru novinek

Každý měsíc od nás obdržíte e-mail plný novinek, informací a trendů v oboru kuchyňských technologií.